fbpx
Ad imageAd image

“Problemet personale nuk shfaqen në punë”/ Socilologia flet për dhunën ndaj të miturës në kopësht: Edukatorja ka qenë…

Blloku min lexim

Sociologia, Armela Pengili në një intervistë televizive foli për dhunën në kopështin privat ku edukatorja dhunoi një 3-vjecare. Pengili u shpreh se problemet personale nuk duhen sjellë në vendin e punës.

Arsyeja pse ajo edukatore ka qenë aty, është mungesa e kontrolleve. Problemet personale nuk duhet ti sjellim në vendin e punës. Grupet e kopshteve janë në numër të madh.

- Advertisement -

Sjellja që na vjen mbrapsht nga fëmija duhet të na shqetësojë. Në gjykimin tim duhet të ketë monitorim dhe mbështetje. Dhuna ndikon në zhvillimin e fëmijës. Nëse një i rritur godet fëmijën, atëherë fëmija godet veten”, tha ndër të tjera Penglili.

Vogëlushja ndodhet ende në spital!

- Advertisement -
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock