fbpx
Ad imageAd image

Video/ Dëborë deri në 20 cm, Kukësi mbetet pa energji dhe bllokohet Rruga e Kombit

Blloku min lexim

Zonat malore në vend janë zgjuar këtë mëngjes në bardhësinë e dëborës. Dëbora është e bukur, por shpesh shkakton edhe shumë probleme. Një gjë e tillë ka ndodhur në Kukës. I gjithë territori i Qarkut Kukës është përfshirë nga reshje bore ku në zonat e thella malore trashësia e saj shkon mbi 20 cm.

- Advertisement -

Madje disa njësisë Administrative si Shishtavec, Topojan dhe Zapod në Bashkinë Kukës, Njësitë Administrative Golaj dhe Gjinaj në Bashkinë Has, si dhe në Njësinë Administarive Tropojë e Vjetër dhe disa fshatra Njësisë Administrative Bytyq në Bashkinë Tropojë, nuk ka energji elektrike dhe rrugët janë bllokuar.

- Advertisement -

Moti i keq ka vështirësuar qarkullimin e mjeteve edhe në Rrugën e Kombit dhe rruga është pothuajse e bllokuar.

- Advertisement -
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO