fbpx
Ad imageAd image

Gjigandët ekzistojnë? Kjo video ka tronditur edhe ekspertët  

Blloku min lexim

Ka shumë video që qarkullojnë në rrjet  që pretendojnë se janë një provë e fortë se gjigandët ekzistojnë, por në shumicën e rasteve, këto klipe mund të jenë shkëputur nga një aparat fotografik i turbullt ose ndonjë person është i veshur me kostum.

- Advertisement -

Megjithatë, ka një video e fundit po bëhet viral dhe ka lënë pa fjalë adhuruesit  sasquatch-it Më poshtë mund ta shihni vetë:

- Advertisement -

Videoja u shpërnda në internet pasi u kap nga lumi Cass në Michigan, ku një figurë e madhe ngjyrë kafe duket se futet në ujë me diçka në krahë.Krijesa del në mes të lumit ndërsa personi pas kamerës shikon, pa dyshim duke mbajtur frymën për të shmangur zbulimin.

Video mblodhi mijëra shikime dhe tërhoqi vëmendjen e hetuesit Kyle Shaw i Organizatës Rocky Mountain Sasquatch (RSMO). Shaw i hodhi një sy pamjeve vetë, por pranoi se edhe ai nuk kishte një përgjigje përfundimtare.

- Advertisement -

Ai ka rrëfyer: “Nuk po them se ky është Bigfoot dhe nuk po them që nuk është”.

Shaw vazhdoi: “Kjo është xhiruar padyshim me një telefon celular me rezolucion 880×656. Është 30 korniza për sekondë. Nuk është filmimi më i mirë. Është gjithçka me të cilën duhet të bëjmë, kështu që ju të jeni gjyqtari për atë që mendoni se është Nuk e di se çfarë”.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock