fbpx

Moti i keq shkatërron rrugët në vend, 1000 banorë të izoluar

Blloku min lexim

Reshjet e dendura që kanë rënë gjatë natës, kanë dëmtuar rrugën Selisht në bashkinë e Dibrës. Një tjetër rrugë është dëmtuar në fshatin Qafë-Murr që kanë ngelur të izoluar rreth 1000 banorë.

Rruga është dëmtuar me një gjatësi rreth 30m, dhe është bërë e pakalueshme për lëvizjen e automjeteve. Menjëherë është njoftuar bashkia Dibër nga banoret dhe administratori.

Gjithashty, rënie masive dherash janë regjistruar në aksin rrugor Librazhd –Elbasan. Si pasojë e reshjeve të dendura, rënie masive dherash ka pasur në segmentin “Çezma e Myftarit”-Kthesat e Murrashit”.

Etiketa: