fbpx
Ad imageAd image

Përroi i Zmejës del nga shtrati, përmbyten disa banesa në Rrëshen (video)

Blloku min lexim

Reshjet e dendura të shitur kanë sjellë probleme në Tarazh të Rrëshenit, si pasojë e daljes nga shtrati të përroit Zmej. Raportohet se ka pasur edhe rënie inertesh në rrugë, të cilat janë bllokuar.

Pas rënies së intensitetit të reshjeve, niveli i përroit Zmej është ulur duke u tërhequr prezenca e ujit në oborret e banesave dhe bizneseve. Po punohet për largimin e ujit në bodrumin e një biznesi me mjetet zjarrfikëse, ndërsa rrezik për banesa nuk raportohen.

- Advertisement -

Strukturat e Mbrojtjes Civile të bashkisë janë në terren për evidentimin e dëmeve në rrugë e biznese.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO