fbpx
Ad imageAd image

Histori tronditëse! Vdes foshnja që u braktis nga nëna në garazh: Isha e pamartuar, kisha frikë!

Blloku min lexim

Vendi ynë është tronditur nga lajmet e kobshme që janë publikuar në këto ditë. Një vogëlushe u dhunua dhe iu thye këmba nga edukatorja në kopsht dhe vetëm dy ditë më pas një foshnje u braktis nga nëna  e saj në një garazh në Yzberisht. Megjithë 24 orët përpjekje të stafit mjekësor tek “Koço Gliozheni”, bebja i seksit mashkull, nuk mbijetoi.

Foshnja e diagnostikuar me shumë probleme është lindur në kushte të tmerrshme nga nëna e saj 30 vjeçare. Fosnja  u la në një divan, i hedhur aty për plehra. Të qarët e saj, alarmuan banorët e pallatit, më pas policia e dërgoi në spital.

- Advertisement -

Kur ajo mbërriti në reanimacion ishte e mbuluar me gjak e baltë me hipotermi të thellë, pa shenja jete, pa frymëmarrje, pa rrahje zemre dhe me kordon në qafë. Foshnja u reanimua intesivisht, iu bë masazh kardiak dhe u intubua, por gjendja e të porsalindurit mbeti e rëndë.

- Advertisement -

“Me hidhërim të thellë njoftojmë humbjen e jetës së foshnjës!”, njoftoi stafi mjekësor.

Nëna për të cilën thuhet se është nga Pogradeci, aktualisht ndodhet nën kujdesin mjekësor. Kur ajo të përmirësohet, do të dërgohet te Blloku i Sigurisë, të paktën deri në fund të hëtimeve nën akuzën ‘Braktisja e fëmijëve të mitur”

Në dëshminë e parë të saj në polici, ajo tentoi të mohonte gjithçka, por më pas tregoi që ishte një e re beqare, e pamartuar, dhe nuk pranoi të tregonte atësinë e foshnjës.

- Advertisement -

“Kisha turp nga opinionini, nga familja, ata nuk e dinin ndaj e fsheha shtatzaninë”

Një histori sa e dhimbëshme dhe e frikshme, që na tregon se hallkat e zinxhirit në vend po prishen.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock