fbpx
Ad imageAd image

Sot ndeshja me Ishujt Faroe, ja rrugët që bllokohen në Tiranë

Blloku min lexim

Sonte në mbrëmje do të zhvillohet ndeshja mes Kombëtares dhe Ishujve Faroe për të cilën Policia e Shtetit ka publikuar një plan masash për ruajtjen e rendit dhe të sigurisë.

Në kuadër të këtij aktiviteti sportiv disa rrugë në Tiranë do të bllokohen.

- Advertisement -

“Për mbarëvajtjen e këtij aktiviteti, si dhe për të lehtësuar qarkullimin e automjeteve në qytetin e Tiranës, gjatë datës 20 nëntor 2023, nga ora 15:00, deri në përfundim të ndeshjes, nga Policia e Shtetit, në bashkëpunim me bashkinë e Tiranës, do të aplikohen kufizime të qarkullimit të mjeteve në disa akse rrugore në afërsi të stadiumit,” njofton policia.

Rrugët që do të jenë të bllokuara:

- Advertisement -

-Bulevardi “Dëshmorët e Kombit”, 20 m mbi urën e Dajtit;
-Rruga “Papa Gjon Pali II”;
-Rruga “Dervish Hima”, pranë ambasadës së SHBA-së;
-Rruga “Asim Zeneli”, pranë ambasadës së SHBA-së”;
-Rruga “Themistokli Gërmenji”;
-Rruga “Ismail Qemali”, te kryqëzimi i liceut;
-Rruga “Mustafa Matohiti”, pranë shkollës “Kosova”;
-Rruga “Jul Variboba”, pranë postës;
-Rruga “ Lekë Dukagjini”, pranë ish-Gardës së Republikës;

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock