fbpx

Shqipëria troket në Euro2024, mund 3-0 Çekinë

Blloku min lexim

Shqipëria realizoi një fitore spektakolare ndaj Çekisë në “Air Albania”, duke realizuar plot 3 herë në portën e mbrojtur nga Pavlenka.
Jasir Asani spektakolar, Taulant Seferi brilant, me golat e tyre shtangën çekët.


Golat i Jasmir Asanit dhe Taulant Seferit i sigurojnë Shqipërisë jo vetëm vendin e parë në Grupin E, kur kanë mbetur edhe dy ndeshje për të luajtur, por kuqezinjtë janë me një këmbë në Euro2024