fbpx
Ad imageAd image

Foto/ Besimtarët myslimanë falen në mes të stuhisë

Blloku min lexim

Stuhia e fuqishme ka përfshirë ditën e sotme vendin tonë. Reshjet dhe era e fortë kanë bllokuar rrugët, përmbytur shumë banesa dhe biznese. Ndërsa qarkullimi është i pa mundur. Por, kjo situatë nuk pa penguar myslimanët që të falen.

- Advertisement -

Sot, është e premte, e Xhuma, dhe numri i besimtarëve që shkojnë në xhami është më i lartë. Por, sikur duket nga foto, në Xhaminë e Haxhi Et’hem Beut në Tiranë, ata qytetarë që nuk kanë mundur të futen brenda, kanë vazhduar faljen jashtë edhe pse bie shi i rrëmbyeshëm.

Etiketa:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock