fbpx
Ad imageAd image

Ky është qyteti shqiptar që po vdes! Nuk ka ngelur më asnjë i ri

Blloku min lexim

Ballshi dikur qyteti i naftëtarëve sot nuk mund të quhet më i tillë pasi uzina e përpunimit të naftës nuk ekziston më dhe të gjithë punonjësit e uzinës janë të papunë.

Shtëpi e dyqane që shiten ose jepen me qira gjen në çdo rrugë të qytetit. Ndërsa më shumë sheh të ecin të moshuar.Banorët shprehen se gjetja e një vendi pune është pothuajse e pamundur dhe kjo është një nga arsyet që i ka detyruar shumë të rinj dhe familje të Ballshit të marin rrugët e emigrimit.

- Advertisement -

Fajin e ka politika, shkatërruan fabrikat”, thonë banorët.5htyp hapësiren rek’lamuese më poshtë dhe lexoni lajmin e plotë

Vetëm në vitin 2022 janë larguar nga kopshtet e shkollat e Mallakastrës 395 nxënës. Por edhe për të moshuarit që jetojnë aty jetesa është vështirë pasi pensionet janë të ulëta dhe nuk iu mjaftojnë as për ilaçe, Shëndetësia falas për ata nuk ekziston sepse në spital mungojnë mjekët specialistë dhe për t’u vizituar duhet të shkojnë në spitalin e Fierit.

- Advertisement -
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO