fbpx
Ad imageAd image

Fine, thjeshtë dhe bukur! Stilet e veshjes së princeshë Dianës që janë edhe sot në modë

Blloku min lexim

Princeshë Diana, përveçse një nënë e përkushtuar dhe një  grua e sjellshme, e dashur dhe e ditur, ishte edhe një ikonë mode. Ajo binte në sy me veshjet e saj që nuk ishin ashtu sikur jemi mësuar të shohim personat e familjes mbretërore. Ajo vishej thjeshtë dhe sportive, por në të njëjtën kohë mjaftë fine dhe e rregullt.

Këto veshje i gjejmë nga pamjet e saj shumë të fotografuara atletike, me pantallona të shkurtra çiklistësh dhe bluza në masa të mëdha, deri te veshja e saj e rastësishme me xhinse, xhaketa dhe çizme deri në gju,. Veshjet më të famshme të Dianës duket se janë të preferuarat e influencueseve tani.

- Advertisement -

Madje stili i veshjes së saj sot është kthyer në trend dhe ndiqet nga të gjitha moshat. Ne po iu sjellim disa nga kombinimet perfektë të saj.

Po ia nisim nga ato stile veshjesh e më sportive të tipit “casual”, që ndiqen shumë nga të rinjtë kudo në botë.

- Advertisement -

Xhaketë me xhinse, kapele sportive dhe çizme deri në gju

Triko me figura 

- Advertisement -

Triko oversize me streçe çiklistësh

Triko me mbishkrim dhe këmishë

Por, nga ana tjetër po aq tërheqëse dhe të komentuara kanë qenë veshjet e saj më serioze dhe klasike. Të cilat gjithashtu vazhdojnë të ndiqen nga moda e ditëve të sotme. 

Getat me të njëjtën ngjyrë si veshja

Getat me detaje

Bizhuteri me kuptim të veçantë

Ndjeshmëria e Dianës shpesh depërtohej në dashurinë e saj për modën, veçanërisht në bizhuteritë e saj. Ajo mbante shpesh në dorë një byrzylyk me shkronjat , “H” dhe “W” për Harry dhe William, si dhe një “X” për të festuar dhjetë vjetorin e saj me Princin Çarls.

Unazë tek gishti i vogël i dorë

Varëse pas shpinës

Doreza me ngjyra të ndryshme

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock