fbpx
Ad imageAd image

E tmerrshme! Shkon në 5 mijë numri i të vdekurve në Gaza, prej të cilëve 2.055 janë fëmijë

Blloku min lexim

Mbi 5.000 njerëz kanë vdekur deri më tani në Rripin e Gazës për shkak të bombardimeve izraelite. Lajmi është bërë i ditur nga Ministria e Shëndetësisë e Hamasit.

“2055 fëmijë kanë vdekur deri më tani në Rripin e Gazës pas bombardimeve nga ushtria izraelite.” konfirmon Ministria e Shëndetësisë e Hamasit.

- Advertisement -

Në një raport të publikuar sot, që nga 7 tetori – dita e sulmit të Hamasit kundër Izraelit – të paktën 5.087 persona janë vrarë, ndërsa 15.273 të tjerë janë plagosur.

- Advertisement -

Dymbëdhjetë spitale dhe 32 qendra mjekësore janë tani jashtë shërbimit pas sulmeve izraelite dhe varfërimit të karburantit, tha ministria palestineze e shëndetësisë në Gaza.

“Spitalet kanë humbur aftësinë e tyre për të trajtuar”, tha zëdhënësi i ministrisë palestineze të shëndetësisë, Ashraf Al-Qudra. 

- Advertisement -
Etiketa:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO