fbpx
Ad imageAd image

Trendi i këpucëve të dasmës, nga të sheshtat tek të lartat

Blloku min lexim

Është e qartë, kur afrohet dita e po-së, zgjedhja e fustanit të nusërisë përbën një prioritet të padiskutueshëm. Por kjo nuk do të thotë që këpucët e dasmës zënë vendin e dytë; jo, ndryshe do të ishte një gabim i pafalshëm. Të dyja gjërat duhet të shkojnë së bashku, në kuptimin e mirëfilltë të termit. Padyshim, preferohet që fillimisht të gjeni veshjen ideale dhe më pas të vendosni se çfarë të vishni në këmbë, në mënyrë që të krijoni një pamje harmonike dhe ultra të personalizuar. Megjithatë, është gjithashtu e shenjtë të merren parasysh tendencat e nusërisë, të cilat mund të ofrojnë frymëzim ndriçues dhe të ndihmojnë në kapërcimin e ngërçit. Pra, cilat janë këpucët më magjepsëse të dasmës 2024 2025?

Dekoltetë

- Advertisement -

Janë një klasike e shkëlqyer dhe është e pamundur që ato të dalin nga moda: një zgjedhje qind për qind e sigurt. Por kini kujdes: tendencat aktuale rimojnë me dekoltetë e nusërisë me bizhuteri.

Zbukuruar me kristale dhe/ose perla, të mbushura me diamantë të rremë, me shkëlqim, por edhe me lëkurë ngjyrë ari ose argjendi. E rëndësishme është të shkëlqeni!

- Advertisement -

Slingbacks
Përfaqësojnë një zgjedhje strategjike, edhe në ditën e dasmës.

Sepse janë të mira në çdo stinë dhe mund të kombinohen lehtësisht me fustanet e nusërisë nga më të ndryshmet. Por kini kujdes, vigjilent trendi!

- Advertisement -

Versionet më trend janë ato me taka kitten, ose kitten heel, jo më shumë se 6 cm të larta. Dhe ky është konfirmimi se si moda sot dëshiron të kënaqë nevojën për prakticitet dhe rehati. Me pak fjalë, nuk ka më dhimbje shpine në ditën më të bukur!

Sandalet
Një modë praktike dhe komode, por jo vetëm kaq: direkt nga veshjet e gatshme, minimalizmi po hyn në sektorin e nuseve dhe kjo vlen si për veshjet ashtu edhe për këpucët.

Pra, trajektoret e modës na çojnë drejt sandaleve thelbësore të dasmave, me një dizajn të pastër dhe pa zbukurime. Për shembull, me një ose dy kopsa në pjesën e pasme të këmbës dhe rripin e kyçit të këmbës.

Por edhe sandale me elementë PVC që japin një efekt nudo të rafinuar.

Të sheshta
Por tendenca që po katalizon vëmendjen dhe po ndan mendjet, në lidhje me këpucët e dasmës 2024-2025 , janë thembra e sheshtë.

Balerinat, slingbacks, sandale, këpucë të sheshta ose, më së shumti, me kapak që nuk i kalon 2 cm. Tashmë fashionistet janë bindur, të tjerët po e mendojnë pak. Në çfarë faze jeni?

Këpucë argjendi
…Po ngjyrat? Këpucët e bardha të dasmës nuk diskutohen, ashtu si ato prej fildishi; por duhet thënë se modelet nudo po bëhen gjithnjë e më të njohura.

Për një zgjedhje ultra-moderne, merrni parasysh edhe këpucët e argjendta të dasmës: pak të guximshme, por pa dyshim elegant, ato janë gati të arrijnë në krye të listës së dëshirave të shumë zonjave, një hap larg nga Po!

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO