fbpx
Ad imageAd image

Sportistja shqiptare fiton kampionatin botëror të bodybuilding

Blloku min lexim

Sportistja shqiptare, Gentiana Beqa, ka fituar medaljen e artë në kampionatin Botëror të Bodybuilding-ut në Spanjë. Gjakovarja u konfirmua si sportistja me tonifikimin më të mira në kategorinë “Women’s Wellness -163cm”.

Gjakovarja me një karrierë të gjatë në fushën e sportit dhe përgatitjes së saj fizike po triumfon vit pas viti në kampionatet e ndryshëm te bodybuilding. Ajo numëron të paktën 20 medalje ari në konkurset europiane dhe botërore të performancës trupore.

- Advertisement -

E lumtur dhe e emocionuar, Gentiana pas fitores tregoi për përgatitjen e gjatë që kishte bërë, sakrificën dhe mundin, për të arritur në këtë sukses.

Vjen një moment ku sakrifica dhe disiplina gërshetohen me njëra tjetrën dhe i thua vetes “Gjithçka ia vlejti” kur e mban trofeun e arte në duart e tua. Të lumtur ishim të gjithë sot duke kënduar himnim tonë.
“Rreth flamurit të përbashkuar
me një dëshirë dhe një qëllim “
Fitoreeeeeee Falenderim për gjithë Shqiptarët e Shqiptarinë! Falenderoj familjen time”
, tha sportistja.

- Advertisement -
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO