fbpx
Ad imageAd image

Si Arbana Osmani po e kthen në biznes pasionin e saj për gatimin

Blloku min lexim

Moderatorja e njohur Arbana Osmani dhe bashkëshorti i saj Eduart Grishaj janë përfshirë në shuma projekte të mëdha vitet e fundit, përvec suksesit dhe fitimeve që korrik me Big Brother Albania.

Por, përveç përkushtimit në karrierë ne e kemi parë Arbanën edhe si një nënë të përkushtuar, që mbi të gjitha di të gatuaj shumë mirë.
Në publikimin e librave ajo është shprehur se gatimin e ka pasion dhe jo biznes. Por, me sa duket tashmë gjërat kanë ndryshuar.

- Advertisement -

Duke qenë se edhe bashkëshorti i saj ka shtrirë dorën përtej TCH, të njëjtën gjë po bën edhe Arbana. Ajo tashmë do të ketë edhe një biznes privat të sajin.

- Advertisement -

Osmani ka mundur të sigurojë lejen që të hap një restorant në Godinën e Piramidës, që në fakt është ringritur si një qendër e re teknologjike.

- Advertisement -

Pse pikërisht tek Piramida dhe si u bë i mundur realizimi i projektit, sigurisht ne kemi rezervat tona, por po ua lëmë juve të në jepni opinionet tuaja.


Sipas informacioneve, restoranti do të hapet në katin e parë të godinës dhe do të gatuhen brumëra, ëmbëlsira, pasta dhe produkte të tjera.


Eh as nuk kishim dëgjuar nga ajo por as nuk e kishim menduar më parë që Arbana do t’i futej botë së biznesit! Por, në këtë rast vlen konkretisht shprehja “më thuaj më kë rri të them se cili je”. Sepse edhe shoqja e saj më e ngushtë moderatorë Xhemi Shehu, ka hapur restorantin me të njohur në Kodrën e Diellit, të quajtur “Arka Rooftop”.

Gjithashtu do të administrojë dhe një hotel aty ku bashkëshorti i saj biznesmen po kryen ndërtime.
Epo edhe Arbana po ndjek të njëjtat hapa. Ne nuk e kishim menduar, por në fakt ajo vetë po na e paralajmëronte me storyt sekret.


Ndërsa në postimin më të fundit ajo shkruan “ Nuk jua kam thënë akoma tamam, por kam disa muaj që punoj non-stop për një surprizë për ju, që do t’ua zbuloj shumë shpejt”. Po, në fakt Arbana, për ne surprizë është që tani do të merresh me biznes!

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock