fbpx
Ad imageAd image

Shakira në krye të listës! Kush janë të famshmit me IQ më të lartë

Blloku min lexim

Organizata me bazë në Mbretërinë e Bashkuar publikoi një listë të të famshmëve me IQ mbi mesataren. Shakira është një gjeni, sipas IQ. Dhe lëvizjet e saj sensuale mund t’u bëjnë përshtypje fansave të saj, por sigurisht që ajo ndërthur talentin me inteligjencën.

Sipas Mensa International, shoqëria më e vjetër në botë e njerëzve me IQ të lartë, superylli kolumbian ka një IQ prej 140.

- Advertisement -

Ajo përmban të famshëm si Madonna, gjithashtu me një IQ 140, Quentin Tarantino me 160, James Woods me 180. Raporti përshkruan ata me një IQ më të madhe se 139 si “pothuajse gjeni”.

Në krye të yjeve inteligjentë janë edhe: Rowan Atkinson me 178, Lady Gaga me 166. Ashton Kutcher dhe Matt Damon gjithashtu me 160. Lisa Kudrow dhe Cindy Crawford me 154, si dhe Ben Affleck. Steve Martin me 142. Sharon Stone me një IQ 154, filloi kolegjin në qytetin e saj të lindjes në Pensilvani kur ishte vetëm 16 vjeç.

- Advertisement -
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock