fbpx
Ad imageAd image

Ndahet nga jeta dizajneri i “Guccit” dhe “Moschinos”

Blloku min lexim

Dizajneri italian David Renne ka ndërruar jetë nëntë ditë pasi u bë drejtor kreativ i Moschino, në moshën 46-vjeçare.

Shkaku i vdekjes nuk dihet, por kompania mëmë e Moschino-s, Aeffe iu referua si “një sëmundje e papritur”, raporton BBC. Renne kishte qenë më parë shef i veshjeve në Gucci, ku punoi për gati 20 vite.

- Advertisement -

Renne lindi në Follonica, Toscana në korrik të vitit 1977.

Ai studioi në Universitetin e Firences dhe në shkollën e modës Polimoda dhe filloi karrierën e tij duke punuar me stilistin dhe mentorin italian të modës Alessandro Dell’Acqua, përpara se të shkonte në Gucci më 2004.

- Advertisement -

Emërimi i Renne si drejtor kreativ i Moschino u njoftua në tetor dhe ai do të debutonte me koleksionin e parë për Moschino në Javën e Modës në Milano në shkurt.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock