fbpx
Ad imageAd image

Këto janë fitimet marramendëse të Dua Lipës

Blloku min lexim

Princesha e popit Dua Lipa është më e pasur se shumica e mbretërve. DailyMail zbulon se këngëtarja e lindur në Londër, 28 vjeçe, ka pasurinë e saj me 154,000 £ në javë.

- Advertisement -

Asetet neto në kompaninë e saj të ‘krijimit artistik’, Radical 22 Ltd, arritën pothuajse 30 milion £, nga 21,7 milion £ në 2021, sipas llogarive të publikuara këtë javë. Por nuk ishin vetëm paratë nga turneu i saj Future Nostalgia që e ndihmuan pasurinë e saj. Ajo gjithashtu pa vlerën e portofolit të saj të aksioneve të rritet me 3 milion £ në 13 milion £ dhe bleu një pronë investimi pranë Stacionit St Pancras për 1.5 milion £, thanë llogaritë.

Kompania, e cila deri vitin e kaluar quhej Dua Lipa Ltd, por u ndryshua në Radical 22, kanalizon fitimet nga honoraret, shfaqjet live dhe investimet. Turneu i saj i datës 91 u zhvillua nga shkurti deri në nëntor të vitit të kaluar dhe fitoi më shumë se 83 milionë funte dhe u pa nga më shumë se 1.3 milionë fansa.

- Advertisement -

Këngëtarja e New Rules do të publikojë albumin e saj të tretë në studio në fillim të vitit të ardhshëm – dhe ka të ngjarë të shohë pasurinë e saj të rritet më tej.

Etiketa:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock