fbpx
Ad imageAd image

Këto 5 vende duhet patjetër t’i vizitoni këtë dimër!

Blloku min lexim

Tani te ne është ftohtë, dhe malet janë duke u mbuluar me petkun e dëborës. Valbona, Thethi, Razma nuk duhet të mbeten pa vizituar nga ju dhe aq më pak të humbisni atë panoramë përrallore  të këtyre vendeve të mbuluara me dëborë.

Pushime dimërore, pak verë dhe plazh? Po ju çfarë preferoni verën apo plazhin. Apo dhe ju kërkoni vende të ngrohta për të shtegtuar disa ditë.

- Advertisement -

Këtu i keni të gjitha! Ne ju kemi sjellë vendet ideale që mund të vizitoni këtë dimër.

- Advertisement -

1- Nuk duhet t’i humbisni bukuritë e Sllovenisë. Sllovenia krenohet me një topografi jashtëzakonisht të larmishme për vizitorët për të eksploruar. Diversiteti i vendit (si ai rurale ashtu edhe ai urban) ka fituar reputacionin e tij si një “miniEvropë”.

Nëse jeni duke kërkuar për arkitekturë historike dhe kafene trotuaresh, vizitoni kryeqytetin Nëse doni të shihni atë panoramën si në Zvicër, atëherë mos shkoni më larg se parajsa alpine që është Liqeni Bohinj. Meqë ra fjala për Alpet, Sllovenia krenohet me skitë.

- Advertisement -

2- Hawaii/ Nëse po planifikoni të vizitoni Hawain, nuk ka kohë më të mirë se tani.Jo vetëm që është sezoni kur mund të shihni balenat, por edhe koha më e mirë për surf.

3- Zelanda e Re/ Në udhëtimin tonë të radhës ne po mendojmë të shkojmë në Polinezi, një vend që vazhdimisht kryeson lisat e çdo udhëtari.Nëse doni të shijoni verën e mirë, apo hiking me aeroplan në malet plot dëborë, gjatë mëngjesit, këtu jeni në vendin ideal.

4- Belize, një vend në Amerikën Qendrore ka pak ngjashmëri me Slloveninë dhe me vendet malore të Evropës Qendrore.

Me pyjet e harlisura, vendet përrallore për plazh, shtëpitë e vogla prej druri, do t’ju ofrojnë ndjesinë sikur të ishit në Karaibe.

5. Në listën tonë, Turqia është vendi më i vizituar nga ne. Një çaj në Bosfor, shëtitje te Pazari i Madh, Turqia është destinacioni që gjithnjë e më shumë tërheq turistë.

Dhe dimri është koha ideale kur ju mund të shkoni. Nëse adhuroni dëborën, duhet të shkoni patjetër në Cappadocia. Do të mahniteni me pamjen përrallore të balonave dhe shkëmbinjtë të mbuluar nga dëbora

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO