fbpx
Ad imageAd image

Do përballeni ashpër me një person, horoskopi 9 maj

Blloku min lexim

Dashi: Sipas horoskopit të Paolo Fox nesër Hëna do të jetë pozitive. Zonja e bardhë do t’ju japë një dozë të mirë energjie dhe bindjeje. Kjo e enjte 9 maj do të nisë mbarë, me Hënën në një aspekt të mirë që do t’ju gëzojë dhe do t’ju bëjë të gjallë; ky qiell, me Mërkurin në një pozicion të shkëlqyer, përfaqëson një burim të rëndësishëm në përpjekjen për të kuptuar se çfarë është e gabuar dhe si të ndërhyhet për të gjetur qetësinë e brendshme. Këto janë ditë të një rikuperimi të madh. Do të ketë një projekt të bukur dhe një ngjarje të rëndësishme në funksion të verës.

Demi: I dashur Dem, sipas horoskopit të Paolo Fox për nesër (e enjte 9 maj 2024), Hëna e re mund të jetë e rëndë, duke ju detyruar të mbani një qëndrim drastik dhe të qartë ndaj situatave ose njerëzve të lidhur me të kaluarën. Por nesër duhet të filloni të lini pas të shkuarën, një herë e përgjithmonë dhe të harroni atë që tani është mbyllur. Jupiteri aktiv dhe Venusi konsolidojnë marrëdhënie të rëndësishme, edhe ato të lindura së fundmi për të përcaktuar qartë rolin tuaj në punë. Me Merkurin në shenjë duke nisur nga data 15 maj mund të shpresojmë në përmirësimin e disa çështjeve të punës.

- Advertisement -

Binjakët: Të dashur Binjakë, Hëna në shenjën tuaj është një çlirim për ju, një shans për të parë të ardhmen me optimizëm dhe për t’u ndjerë më kreativë. Ka ardhur koha të fantazoni, të fluturoni me imagjinatën tuaj, të eksperimentoni dhe imagjinoni një realitet ndryshe nga ai që po përjetoni. Situatë edhe më interesante astrologjike në sajë të kalimit të Hënës në shenjë. Në fund të muajit do të mirëpritni edhe Venusin në qiellin tuaj. Kjo është periudha e zgjedhjeve të rëndësishme. Mundohuni të rindezni kureshtjen tuaj, të hapeni për gjëra të reja.

Gaforrja: Të dashur Gaforre, kushdo që është zhgënjyer nga një histori dashurie duhet të fillojë përsëri menjëherë: të shtunën dhe të dielën Hëna do të jetë në aspekt të mirë për të lindurit e kësaj shenje dhe do t’ju lejojë të përjetoni emocione të bukura nga pikëpamja sentimentale. Këto janë yje që testojnë dashurinë. Çiftet më solide nuk do të kenë asnjë problem. Ata që janë në krizë do të jenë në gjendje të ndalojnë dhe të përpiqen të kuptojnë së bashku se çfarë nuk shkon. Maji premton të jetë muaji i introspeksionit, sqarimeve dhe emocioneve të reja pozitive.

- Advertisement -

Luani: I dashur Luan, sipas horoskopit të Paolo Fox për nesër (e enjte 9 maj 2024), më në fund po vjen një ditë e qetë: pas 48 orësh të rënda dhe të turbullta, ju duhet vërtet të relaksoheni! Nesër do të keni ende yje paksa të lodhshëm, si për marrëdhëniet ashtu edhe për gjendjen fizike. Më së miri do të ishte që të shtyni çdo diskutim delikat për ditët në vijim. Mos nxitni polemika të reja në dashuri, por përpiquni të kuptoni nëse keni bërë diçka të gabuar. Ju pret një pjesë e dytë shumë e vështirë e 2024-ës, me disa sfida për t’i kapërcyer të cilat megjithatë (nëse qëndroni të vëmendshëm dhe të përqendruar) do t’i sillni në shtëpi në mënyrë triumfuese.

Virgjëresha: E dashur Virgjëreshë, ka shumë kaos për shijet tuaja. Vazhdoni me projektet dhe shpikni diçka të re për të ardhmen, nuk dini të rrini pa bërë asgjë dhe kjo është sigurisht një gjë e mirë… por duhet edhe të rregulloni disa situata kaotike që ju mërzitin. Siç e parashikon horoskopi i Paolo Fox, nesër do të keni një Jupiter aktiv i cili do të rrënjosë forcë dhe vendosmëri të re në punën tuaj. Edhe kohët e fundit ka pasur shqetësime apo dyshime të vogla, tani e tutje mund të ktheheni në rrugën e duhur. Afërdita e favorshme do t’ju ndihmojë të jeni më të disponueshëm për të tjerët dhe më pak intolerantë.

- Advertisement -

Peshorja: Nesër do të fillojë të kthehet dëshira për të dashuruar dhe për të menduar për të ardhmen me më shumë shpresë. Përpiquni të lini pas vetes të kaluarën dhe të gjitha dhembjet e saj dhe hapeni veten ndaj mundësive të reja që mund të jenë më të lumtura. Hëna pritet të jetë e favorshme të paktën deri të premten. Qiell argëtues dhe pozitiv në lidhje me takimet dhe marrëdhëniet me të tjerët: dilni përpara dhe shfrytëzoni sa më shumë 48 orët e ardhshme, si për të qenë me njerëzit tuaj të preferuar, ashtu edhe për të menduar qartë për të ardhmen.

Akrepi: Nesër gjendja shpirtërore do të jetë më e mirë, në sajë të ndryshimit të Hënës. Afërdita në opozitë, megjithatë, do të vazhdojë të kërkojë më shumë maturi dhe qetësi në dashuri. Mundohuni të lini kritikat të rrëshqasin nga supet tuaja, mos e merrni gjithçka për personale. Duhet të synoni për një fundjavë që premton të jetë interesante dhe pozitive, por e rëndësishme do të jetë të mbani veten larg polemikave dhe të jeni të kujdesshëm si me partnerin/en ashtu edhe me familjen. Janë bërë disa kritika ndaj jush, nuk i keni pranuar, ose gjithçka ju duket paksa e ekzagjeruar… Rënie e mundshme fizike: shmangni mbisforcimin.

Shigjetari: I dashur Shigjetar, rreth jush ka pak konfuzion, ndoshta disa probleme të vogla për të zgjidhur dhe tensioni ka filluar të rritet; përpiquni të menaxhoni gjithçka me qetësi dhe mbi të gjitha me mençuri. Nesër dhe pasnesër do të keni një Hënë në kundërshtim e cila mund t’ju shkaktojë disa bezdi të vogla: përpiquni të tregoni kujdes në marrëdhëniet me të tjerët. Fundjavën që po afron kushtojani relaksit. Deri në fund të majit do të duhet të japim një përgjigje në lidhje me diçka. Më mirë të shmangni përplasjet e panevojshme dhe të përpiqeni të zgjidhni problemet që ju mundojnë prej kohësh deri në fund të majit.

Bricjapi: Sipas horoskopit të Paolo Fox nesër do të keni shumë planetë në favorin tuaj të cilët do të kundërpeshojnë disonancën e Mërkurit. Pra, edhe nëse keni shpenzime të vogla apo pengesa të bezdisshme, ju pret një ditë shumë e vlefshme dhe efektive. Ju jeni plot kreativitet, forcë, kokëfortësi dhe optimizëm këto ditë, të gjitha karakteristika që do t’ju çojnë larg, duke fashitur kështu një periudhë disi të shkëputur. Me siguri do të mbërrini të rraskapitur deri të premten, por me vetëdijen dhe kënaqësinë se keni rregulluar gjëra të ndryshme dhe keni lëvizur në mënyrën më të mirë të mundshme!

Ujori: Nesër Hëna do të jetë sërish pozitive, edhe nëse Venusi do të jetë ende në disonancë. Çdo gjë që është e gabuar, qoftë fizikisht, profesionalisht apo në marrëdhëniet, duhet të trajtohet me shumë kujdes dhe qetësi. Kjo fundjavë do të ndihmojë në çdo kuptim, veçanërisht nëse duhet të nxirrni në pah ankesa në dashuri ose të shkundni një marrëdhënie. Kujdes nga kontrastet me Akrepin dhe Luanin!

Peshqit: Nesër, pavarësisht se Hëna është kundër jush, mund të mbështeteni te Dielli, Venusi dhe Jupiteri në një pozicion të shkëlqyer. Një qiell i tillë do t’ju lejojë të thyeni monotoninë e përditshme dhe të përjetoni emocione të reja, intensive. Afërdita do ta rikthejë dashurinë në plan të parë. Jeni mjaft të acaruar këto ditë, është më mirë të shtyni çdo krahasim apo polemikë të pashmangshme për të shtunën dhe të dielën. Yjet do t’i shpërblejnë çiftet që duan të ndërtojnë diçka për të ardhmen.

Etiketa:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock