fbpx

Dasma kthehet në funeral, nusja humb jetën natën e martesës

BllokuTV min lexim

Dita më e bukur e jetës është kthyer në tragjedi për një çift në Karolinën e Jugut.

Samantha Miller, 34 vjeç po largohej nga dasma e saj u vra kur një shofer i dehur po lëvizte me më shumë se dyfishin e shpejtësisë së lejuar u përplas me një karrocë që mbante çiftin e porsamartuar.

Ajo vdiq nga plagët e forta në vendngjarje, sipas zyrës së mjekësisë ligjore

Ndërsa i shoqi  Aric Hutchinson mbetet në spital në një gjendje kritike me një dëmtim të trurit dhe kocka të shumta të thyera.

Karroca e golfit – e cila ishte zbukuruar me një shprehje “sapo u martuam” – u hodh 100 metra tutje dhe u rrotullua disa herë, kur u përplas në pjesën e pasme të saj. Policia thotë se në timonin e automjetit tjetër ishte një 25-vjeçar.

Nëna e dhëndrit krijoi një Faqe Go Fund Me për të paguar funeralin e nuses së saj dhe faturat mjekësore të djalit.