fbpx
Ad imageAd image

Ylli i popit: Fëmijët më shkatërruan karrierën

Blloku min lexim


Debati i vazhdueshëm rreth temës nëse gratë mund t’i “kanë të gjitha” mbetet i pazgjidhur, veçanërisht kur “të gjitha” përfshin një karrierë të muzikës pop. Lily Allen nënvizon me zgjuarsi pothuajse pamundësinë për të balancuar kërkesat për të qenë një yll pop me ato të mëmësisë, veçanërisht nëse dikush dëshiron përfshirje të thellë në të dy rolet. Për të, është një shkëmbim që ajo e pranon plotësisht pa keqardhje.

Këngëtarja dhe aktorja bëri bujë në skenën muzikore në moshën 21-vjeçare me këngën e debutuese, Smile, në vitin 2006. Kënga ishte një sukses i menjëhershëm, duke arritur në vendin e parë në listat e Mbretërisë së Bashkuar dhe duke e bërë për disa vjet Allen një nga yjet kryesore të muzikës britanike.

- Advertisement -

Por, në një diskutim të kohëve të fundit Allen, tani 38 vjeçe, rrëfeu se karriera e saj muzikore u përplas me një pengesë kur u bë nënë. “Fëmijët e mi e shkatërruan karrierën time,” tha Lily. “I dua ata dhe më kompletojnë, por ata e shkatërruan yllin e popit që unë isha.”, shtoi ajo.

Allen e shtjelloi deklaratën e saj duke shprehur zhgënjimin me nocionin se dikush mund të shkëlqejë në mënyrë të barabartë si në karrierë ashtu edhe në prindërim. “Nuk përzihen,” theksoi ajo. “Unë mërzitem shumë kur njerëzit thonë se mund t’i kesh të gjitha, sepse, sinqerisht, nuk mundesh.”, thotë ajo.

- Advertisement -
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock