fbpx

VIDEO/ Plas sherri në ndeshjen e NBA-së, fusha kthehet në ring

Blloku min lexim

Një sherr masiv ka ndodhur në NBA në ndeshjen Golden State-Minnesota, fituar 104-101 nga miqtë.

Pas vetëm një minute e gjysmë që kishte nisur loja, në fushë ndodh një incident i rëndë, që solli 3 lojtarë të përjashtuar.

Fillimisht u kapën në fushë basketbollistët Klay Thompson e Rudy Gobert, që solli ndërhyrjen e gjyqtarëve dhe të lojtarëve të tjerë.

Menjëherë reagon edhe Draymond Green, që kap për fyti Gobert si në duelet e UFC dhe e tërheq zvarrë në fushë.

Në fushë hyjnë edhe lojtarët e stolit që ndajnë lojtarët. Për fat të mirë asnjë grusht apo pasojë të rënda fizike për lojtarët, as për Gobert që u kap nga fyti.

Gjithsesi, tri basketbollistë dolën nga loja me teknike përjashtimi.