fbpx

Po ju bëni pjesë?  Këto shenja  përputhen në mënyrë të përkryer në dashuri

Blloku min lexim

Të gjesh gjysmën tjetër është një gjë shumë e vështirë dhe disa njerëz nuk e gjejnë kurrë. Duhet durim, përpjekje dhe këmbëngulje për të gjetur personin e duhur që do të na bëjë të dashurohemi dhe të dëshirojmë të kalojmë jetën me të.

Në të njëjtën kohë, sado të përputhshëm të jemi me personin tjetër, gjithmonë do të ketë dallime dhe prandaj është e nevojshme të bëjmë gjithmonë lëshime dhe mbi të gjitha të kemi respekt dhe mirëkuptim.

Në përgjithësi, shumë shenja të Horoskopit e kanë të vështirë të gjejnë një partner dhe shpesh ankohen se nuk kanë fat në dashuri dhe se gjithçka shkon keq. Por ka edhe disa prej tyre që përputhen në mënyrë të përkryer.

Kombinimet më të përshtatshme dhe më të suksesshme për të gjitha shenjat e Horoskopit:

Dashi

Dashi janë shenja që shkojnë mirë me Luanët, Shigjetarin dhe Peshoren. Pasioni i tyre i bën ata të shkojnë mirë.

Demi

Janë shenja që punojnë gjithmonë me logjikë dhe kështu përshtaten në mënyrë të përkryer me Bricjapët dhe Akrepat.

Binjakët

Binjakët janë artdashës dhe kështu shkojnë në mënyrë të përsosur me Ujorët dhe Peshoret.

Gaforrja

Gaforret janë shenja shumë emocionale dhe mendimet dhe sjellja e tyre shkojnë mirë me Akrepat dhe Demin.

Luani

Midis zemrës dhe mendjes, zemra fiton gjithmonë dhe ky është kombinimi përfundimtar me Dashin, Shigjetarin dhe Peshoren.

Virgjëresha

Analiza e tepërt e tyre shkon në mënyrë perfekte me Demët dhe Bricjapët.

Peshorja

Janë shenja që e duan pavarësinë dhe kështu qëndrojnë larg Gaforreve dhe Akrepëve. Partnerët idealë për ta janë Binjakët dhe Shigjetari.

Akrepi

Janë shenjat më të zjarrta dhe dashurore, ndaj kërkojnë partnerë me pasion. Ata janë krejtësisht të pajtueshëm me Bricjapët, Demët dhe Gaforret

Shigjetari

Kombinimet ideale për ta janë Luanët, Peshoret dhe Luanët.

Bricjapi

Ata kanë nevojë për njerëz shumë të dhembshur dhe mbështetës pranë tyre dhe kështu Demi dhe Gaforret janë më të përshtatshmet për ta.

Ujori

Janë shenja që përgjithësisht i duan aventurat dhe eksplorimin e botës. Kështu kërkojnë pranë tyre persona me të njëjtin humor dhe kështu Peshorja, Shigjetari dhe Binjakët janë zgjedhja e parë për ta.

Peshqit

Romanca që kanë të lindur, i bën të kërkojnë një ndeshje veçanërisht emocionale dhe romantike. Pra, mbi të gjitha Gaforret i përshtaten jashtëzakonisht shumë dhe më pas Demi dhe Bricjapi.