fbpx

“Nuk të njihte askush si gazetar”/ Ish-konkurrentja e “Për’Puthen” përplaset  me Bledi Manen: Ik puth një mashkull

Blloku min lexim

Ish-konkurrentja e Për’Puthën, Shqipe Hysenaj, është përplasur ashpër me gazetarin Bledi Mane. Ata të dy debatojnë gjithmonë në emisionin  “E diell”, por këtë herë nuk kanë kryer as ofendimet apo akuzat.

Shqipja i tha gazetarit se ai  nuk njihej nga publiku deri në momentin që Shqipja mori pjesë në emisionin “E Diell” dhe se ai ka bërë 15 vite burg.

Bledi iu përgjigj duke i thënë se ai është gazetar publicist, dhe niveli i Shqipes është shumë poshtë tij.

Debati:

Shqipja: Shyqyr u kujtua dhe Bledi për klikime e famë sepse kishte marrë fund, nuk e njihte njeri si gazetar deri sa erdha unë në ‘E Diell’

Bledi Mane: Unë jam gazetar publicist edhe truri jot përveç menusë së restoranteve nuk lexon dot as libra, as artikuj.

Shqipja: Ti nuk di të shkruash një artikull more, e ke mbajtur veten gjithmonë për gazetar

Bledi Mane: Ti di vetëm të bësh debat publicistike, rri aty tek 9-vjeçarja, mos shko në gjimnaz se do rëndohesh psikologjikisht

Shqipja: O Bledi ty biblioteka të ka futur në burg, ke qenë 3 herë nga 5 vite, 15 vite në burg. Unë nuk do lexoj libra si ty dhe libra pa interes dhe të përfundoj në burg. Nuk është puna i e sheh librin, por si e sheh jetën

Bledi Mane: Puthu nga një mashkull goce pastaj hajde debato me mua