fbpx
Ad imageAd image

Gatuajmë Levrek të Pjekur me Patate

BllokuTV min lexim

PËRBËRËSIT:(Përbërësit më poshtë janë për 4-5 persona)4-5 peshk levrek700 gr patateVaj ulliri1 kokërr limon i prerë në fetaRozmarinëKripë2-3 gjethe dafine

PËRGATITJA:

- Advertisement -

Patatet qërojini dhe pritini në feta dhe vendosini në një tavë;

Patateve hidhini kripë, rozmarinë dhe vaj ulliri.

- Advertisement -

Peshkun pastrojeni mirë me ujë të rrjedhshëm

Kriposeni, nëse preferoni mund të shtoni pak rozmarinë dhe gjethe dafine në mesin e të prerave të peshkut.

- Advertisement -

Prisni një limon në feta të holla dhe vendosni dy feta brenda secilit peshk.

Vendosini peshqit mbi patatet në tavë.

Spërkateni peshkun me pak vaj ulliri dhe lëng limoni, shtoni në tavë një gotë me ujë dhe futeni të piqet në furrën e parangrohur derisa të marrë ngjyrën e artë të pjekjes.
Ju bëftë mirë!

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO