fbpx
Ad imageAd image

Do të jetë muaji i zgjedhjeve, horoskopi i muajit nëntor 2023

Blloku min lexim

Dashi:

Do të jetë muaji i marrëdhënieve në çift. Për çiftet e lidhura ngushtë, mund të niset një projekt i madh: një fëmijë, një lëvizje shtëpie ose një lëvizje ndoshta nga vendi ku banoni dhe që do të përfundojë në mars ose prill të vitit tjetër. Po kërkoni horizonte të reja për muajt e ardhshëm?

- Advertisement -

Demi:

Edhe nëse siguritë e këtij viti nuk kanë ndryshuar shumë, nuk përjashtohet që të keni përjetuar ndryshime në tre javët e fundit. 2023 do të mbetet gjithmonë një vit i ndjenjave të forta, por edhe kur fitoni forca të mëdha nga yjet, mund të përjetoni periudha të vështira, që ju vijnë si një mal gjigant për t’u kapërcyer.

- Advertisement -

Binjakët:

Disa ndryshime pozitive dhe disa analiza. Pas disa javësh Jupiteri nuk do të jetë më kundër.  Dhe ky është vetëm fillimi i një faze të mirë rikuperimi. Dashuria kërkon pak vëmendje këtë muaj. Në çiftet e lidhura prej një kohe të gjatë ku ka pasur zhgënjim, prandaj duhen shmangur akuzat. Gjëja e fundit që duhet bërë është ta ktheni njëri-tjetrin kundër njëri-tjetrit.

- Advertisement -

Gaforrja:

Projektet e nisura do të shohin rezultatet vitin e ardhshëm, nuk ishte e lehtë të ndryshohet asgjë. Është një muaj i veçantë për ndjenjat, sesa i qetë dhe me shumë pak valë. Do të vërehet vërtet, por do të vërehet në datën 20, në të cilën do të mund të shihni diçka. Kushdo që filloi një histori këtë muaj ose në tetor, mund të bëjë një zgjedhje të shkëlqyer.

Luani:

Shumë konkurrues në punë, edhe nëse presioni është një avantazh i madh. Puna intensive apo tensionet ekonomike nuk duhet të derdhen në dashuri. Megjithatë, është e vështirë të mbash zonat të ndara dhe të kesh qetësinë e nevojshme. Tensioni i fortë që u zhvillua edhe në tetor do të zbutet nga Afërdita, e cila kthehet në një aspekt pozitiv dhe ju ndihmon pjesërisht.

Virgjëresha:

Do të jetë muaji i zgjedhjeve. Jupiteri afrohet në mënyrë të favorshme, pasi ju ka ndihmuar për shumë muaj. Paradoksi është se tani mund të kujdeseni për veten tuaj. Ata që kanë një marrëdhënie dashurie me ata që kanë pasur një krizë janë të lirë nga çdo lloj hutimi.

Peshorja:

Disa gjëra shihni se nuk janë në rregull. Dhe kështu, nëse mendoni se ka më shumë hapësirë ​​për ju në kompaninë tuaj, mendoni ndryshe nga zakonisht. Nëse punoni për një kohë të gjatë në familje ose në grup, është e nevojshme të rishikoni aspiratat tuaja, por edhe rolin tuaj. Historitë e dashurisë që kanë përjetuar krizë kohët e fundit duhet të rikuperohen me kalimin e kohës, sepse sidomos nga dhjetori nuk do të jetë e mundur të ktheheni pas.

Akrepi:

Në fund të vitit edhe Urani në opozitë, një planet që ka sinjalizuar që nga viti i kaluar nevojën për të ndryshuar kurs, projekte apo punë. Me yje të tillë është më e lehtë të mendosh për martesën, për të jetuar së bashku. Nëse kjo është e vërtetë, ata do të fillojnë të shkaktojnë probleme në këto dy javë

Shigjetari

Me Venusin në shenjë dhe Jupiterin që ju ndihmon, për më tepër Dielli i të premtes 22 do të ndriçojë jetën tuaj. Mbetet një qiell shumë interesant për ata që duan të përfshihen dhe të ngrenë shiritin, në përputhje me atë që është e mundur. Yjet e dashurisë shpërblejnë të gjithë ata që kanë guximin të jetojnë një lidhje pa hezitim.

Bricjapi

Tani do të ketë më shumë qartësi në dashuri. Faza e fundit e rikuperimit do të jetë muaji nëntor, kurse dhjetë ditët e fundit do të bëjnë diferencën gjerësisht. Tranziti i shkëlqyer i Jupiterit në shenjë së shpejti do të japë ndikimin e tij pozitiv.

Ujori

Po fillojmë të shohim frytet e një situate të re pozitive që përfshin jetën dhe punën. Në veçanti, ata që filluan një projekt të ri këtë vit do të jenë akoma edhe më të kënaqur. Nëse i keni rezistuar provokimeve në dy muajt e fundit, jeta bashkëshortore bëhet sërish më e lehtë. Ata që vazhdojnë të presin të martohen duhet të gjejnë një zgjidhje.

Peshqit

Gjërat po përmirësohen tani, duke pritur për forcën e madhe që fillon në dhjetor. Momenti është interesant për ata që duan të fillojnë një projekt, një program që do të shënojë sukses të madh. Kushdo që ka pritur lejen për t’u martuar, nuk do të duhet të presë gjatë. Disonanca e Venusit është një aspekt relativ. Gjithçka mund të mirëpritet me vullneti të mirë. Forma fizike duhet të ruhet.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO