fbpx
Ad imageAd image

Çudira shqiptare! Policia e Sarandës kap “mat ” lopën në varreza dhe arreston pronarin: Ja pse akuzohet

Blloku min lexim

Çudira si kjo e sotmja në Sarandë mund të shohim vetëm në Shqipëri.

Foto e një lope që po kulloste e dëmtonte varrezat e lagjes nmr 3 ka bërë xhiron e rrjetit.

- Advertisement -

Në fillim u trasmetua si pamje qesharake, por policia e Sarandës e ka marrë me shumë seriozitet situatën.

Ata janë hedhur në aksion, kanë kapur lopën madje kanë arrestuar edhe pronarin e saj.

- Advertisement -

Duke theksuar se akuzohet për demtim prone publike.

- Advertisement -

Njoftimi i policisë:

Nisur nga shqetësimi i publikuar sot në faqen e portalit Sarandaweb, ku përmes fotove shihen disa lopë që janë futur brenda rrethimit të vorrezave publike në lagjen nr 3, sherbimet policore e ndoqën me vëmendje rastin. Për rrjedhojë u bë shoqërimi i shtetasit Z. Ç. me banim në këtë lagje, i cili për shkeljen e krijuar do të procedohet në gjendje të lirë për veprën penale “Dhunimi i varrezave publike”.

Falenderojmë portalin për publikimin e këtij rasti shqetësues, thuhet në reagimin e Komisariatit të Policisë Sarandë.

Etiketa:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO