fbpx
Ad imageAd image

Sfida e Tik-Tok bën që dy vëllezër të ngecin brenda një shpelle të ngushtë për 6 orë

Blloku min lexim

Zhytësit e shpellave në YouTube “ActionAdventureTëins” janë eksploruesit binjakë, të cilët njihen shumë për shytje në shpella të thella e të ngushta, ku shpesh herë ngecin në to. Videot e tyre janë njëkohësisht argëtuese dhe në të njëjtën kohë që shkaktojnë ankth. Ato tashmë i kanë kthyer zhytjet në shpella si një trend Tik-Toku, ku marrin miliona shikime.

- Advertisement -

Së fundmi momenti i tyre më viral erdhi kur dyshja nuk mundën të dilnin nga muret e mbyllura fort të shpellës së 119-të më të gjatë në Shtetet e Bashkuara ,me një gjatësi prej 31,490 ft dhe një thellësi prej 235 ft.

- Advertisement -

Disa herë, klipi dukej si një film horror në jetën reale, teksa njeriu ngec nëpër hapësirat e vogla shkëmbore, të cilat janë shumë më të ulëta nga sa priste.

Nëse nuk do të ishte drita nga kamera e tij, eksploruesi ishte i rrethuar nga errësira e pastër pasi u duk se humbi për një moment vëllain e tij.

- Advertisement -

Ky është makthi im më i keq, duke u shtrydhur midis dy mureve shkëmbore, duke qenë në gjendje të lëviz mezi dëmtimet dhe këmbët. Djema vërtet guximtarë!” ka shkruar një shikues

Dyshja u bllokuan në shpellë për 6 orë e 11 minuta. Tani, në një klip të ngjashëm që po bën xhiron e Tik-Tok, njëri nga vëllezërit ngec në boshllëqet më të vogla.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO