fbpx
Ad imageAd image

Rita Ora shpallet “Artistja muzikore më e mirë e vitit”

Blloku min lexim

“Ethnicity Awards 2023” u fitua nga këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora. Në eventin prestigjoz, i cili u mbajt në Londër, artistë dhe figura të ndryshme publike marrin vlerësime në lidhje me aspekte të ndryshme të veprimtarisë së tyre.

Kësaj radhe, gjatë eventit të moderuar nga Loose Women, Judi Love, Rita Ora mori çmimin “Artistja muzikore më e mirë e vitit”.

- Advertisement -

Lajmi është bërë i ditur dhe nga vetë këngëtarja përmes një postimi në rrjetin social “Instagram”.

Ethnicity Awards, i organizuar në partneritet me HSBC UK, nderon çdo vit njerëzit më me ndikim nga komuniteti me ngjyrë, ata aziatikë dhe etnikë të pakicave në Mbretërinë e Bashkuar për arritjet dhe punën e tyre për të promovuar, diversitetin dhe përfshirjen.

- Advertisement -

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock