fbpx

Një ankand ndryshe, xhinset e një minatori shiten për 87 mijë dollarë

Blloku min lexim

Një palë xhinse të firmës një njohur, Levi’s, të viteve 1880 janë shitur për më shumë se 87 mijë dollarë. Ankandi është zhvilluar në një provincë të New Mexicos.

Xhinset u gjetën në një minierë të braktisur dhe besohet se janë veshur nga një prej ish-minatorëve të saj.

Pronarët e rinj të tyre janë Zip Stevenson, një veteran i tregut të xhinseve të cilësisë së mirë dhe 23-vjeçari Kyle Hautner, që pagoi 10% të vlerës, kundrejt 90% të ortakut të tij në këtë blerje.