fbpx
Ad imageAd image

“Mblesëri” në botën dixhitale! Tinder sjell opsionin ku familja të sugjeron partnerin/en

Blloku min lexim

Nëse mendoni që lidhjet me mblesëri tani nuk ekzistojnë më dhe janë një trend patriarkal, mund t’iu themi se e keni shumë gabim. Tashmë ky trend do mund të bëhet edhe në botën dixhitale. Tinder sjell për të gjithë përdoruesit opsionin e  ri “Matchmaker”, i cili i lejojnë familjarët tuaj të sugjerojnë partnerë të mundshëm për ju direkt brenda aplikacionit. Funksioni i ri Matchmaker i Tinder i lejon përdoruesit të ftojnë të dashurit e tyre, pavarësisht nëse kanë një profil Tinder apo jo, për të parë dhe rekomanduar një partner/e.

- Advertisement -

Tinder Matchmaker është në dispozicion tani në 15 vende, duke përfshirë SHBA, MB, Australi, Kanada, Francë dhe Gjermani, me një prezantim global që pritet “në muajt e ardhshëm”. Përdoruesit mund të fillojnë një sesion Matchmaker ose drejtpërdrejt nga një kartë profili, ose brenda cilësimeve të aplikacionit, duke krijuar një lidhje që mund të ndahet me deri në 15 miq ose anëtarë të familjes. Më pas, të dashurit pjesëmarrës  kanë 24 orë për të rekomanduar profile përpara se të skadojë seanca.

Ata që janë pjesë e grupit nuk mund të bisedojnë ose të dërgojnë mesazhe në datat e mundshme në emër të përdoruesit që i ka ftuar.

- Advertisement -

Sipas një studimi të porositur nga Tinder, mbi 75 përqind e beqarëve të rinj diskutojnë zakonet e tyre të takimit disa herë në muaj me miqtë e tyre, kështu që kjo thjesht e optimizon pak procesin. Dhe nëse nuk keni fat gjithsesi, pse të mos lejoni gjyshen tuaj të kontrollojë takimin tuaj të ardhshëm?

Etiketa:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO