fbpx
Ad imageAd image

Lista e plotë e fituesve në “Billboard Music Awards 2023”

Blloku min lexim

“Billboard Music Awards 2023” është mbajtur mbrëmjen e djeshme dhe çmimet janë ndarë në një ceremoni madhështore, por, kush doli fituesi i madh?

Lista e plotë:

- Advertisement -

Top Artist: Taylor Swift

Top New Artist: Zach Bryan

- Advertisement -

Top Male Artist: Morgan Wallen

Top Female Artist: Taylor Swift

- Advertisement -

Top Duo/Group: Fuerza Regida

Top Billboard 200 Artist: Taylor Swift

Top Hot 100 Artist: Morgan Wallen

Top Hot 100 Songwriter: Taylor Swift

Top Hot 100 Producer: Joey Moi

Top Streaming Songs Artist: Morgan Wallen

Top Radio Songs Artist: Taylor Swift

Top Song Sales Artist: Taylor Swift

Top Billboard Global 200 Artist: Taylor Swift

Top Billboard Global (Excluding U.S.) Artist: Taylor Swift

Top R&B Artist: SZA

Top R&B Male Artist: The Weeknd

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock