fbpx
Ad imageAd image

Kujdes me videot në Tik-Tok, kësaj gruaje i kushtoi dy vite burg një postim

Blloku min lexim
Përdorimi i Tik -Tok është shtrirë gjerësisht në të gjitha vendet e botës dhe nga të gjitha moshat.

Përdorimi i Tik -Tok është shtrirë gjerësisht në të gjitha vendet e botës dhe nga të gjitha moshat. Për këtë arsye shpesh herë aty mund të kalojnë video, pamje e të cilave nuk kanë përmbajte të këndshme.

- Advertisement -

Një gjë të tillë e ka bërë një grua indoneziane. Ajo është dënuar me dy vjet burg pasi postoi një video ku shqiptoi një frazë islamike para se të hante mish derri.


Lina Lutfiawati, 33 vjeçe, u fajësua për “nxitje të urrejtjes” ndaj individëve dhe grupeve besimtare. Gjithashtu ajo u gjobit me 16.245 dollarë. Dënimi i saj mund të zgjatet tre muaj më shumë nëse nuk paguan. Influencerja ka më shumë se 2 milionë ndjekës në Tik -Tok dhe drejton një biznes në Indi.

- Advertisement -

Lina përdor edhe emrin Lina Mukherjee duke qenë se admiron filmat e Bollywood, por identifikohet si myslimane. Konsumimi i mishit të derrit është rreptësishtë i ndaluan në fenë islame.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO