fbpx

Koleksioni i bizhuterive që pritet të thyejë rekordet e ankandeve!

BllokuTV min lexim

Ankandi i koleksionit të bizhuterive të miliarderes së ndjerë austriake Heidi Horton pritet të thyejë rekordin e vendosur më shumë se një dekadë më parë nga aktorja e ndjerë Elizabeth Taylor. Në vitin 2011, xhevahiret e Taylor-it mblodhën gati 116 milionë dollarë në ankand, me admiruesen e saj Kim Kardashian që shpenzoi 64,900 dollarë për tre rrathë Lorraine Schwartz.

Megjithatë, më shumë se 700 bizhuteritë në pronësi të Horton, i cili ishte gjithashtu një koleksionist arti, vlerësohet të kapin më shumë se 150 milionë dollarë në total në një seri ankandesh në Four Seasons Hotel des Bergues në Gjenevë dhe në internet në maj dhe nëntor, sipas shtëpia e ankandeve Christie’s.