fbpx
Ad imageAd image

Habit shkencëtari: NASA mund të ketë vrarë alienë në Mars

Blloku min lexim

Një shkencëtar pohon faktin se NASA mund të ketë zbuluar pa dashje jetën në Mars pothuajse 50 vjet më parë dhe më pas e ka vrarë atë aksidentalisht përpara se të kuptonte se çfarë ishte.

Pas uljes në Planetin e Kuq në vitin 1976, zbarkuesit Viking të NASA-s mund të kenë ekzaminuar forma të vogla jete, të rezistueshme ndaj thatësisë, të fshehura brenda shkëmbinjve marsianë, sugjeroi Dirk Schulze- Makuch , një astrobiolog në Universitetin Teknik të Berlinit në një artikull të 27 qershorit për Big Think .

- Advertisement -

Sipas Live Science, nëse forma të tilla jete ekzistonin dhe vazhdojnë të ekzistojnë, eksperimentet e kryera mund t’i kenë vrarë përpara se të identifikoheshin, pasi testet do t’i kishin “mbytur këto mikrobe të mundshme”, shkroi Schulze-Makuch.

- Advertisement -
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock