fbpx
Ad imageAd image

Festivali “Moving City” mbahet sonte në Tiranë nën shoqërinë e Sven Väth

Blloku min lexim

Pas edicionit të parë që pushtoi Tiranën me Solomun, Festivali “Moving City” rikthehet përseri sonte për ta ndezur qendrën e Tiranës, por kësaj radhe me Sven Väth. Sven Väth është një Dj gjerman dhe producent i muzikës elektronike. Ai është një fitues tre herë i çmimeve Dj dhe karriera e tij në muzikën elektronike shtrihet mbi 30 vjet.

- Advertisement -

Ai njihet për kultivimin e skenës nëntokësore të muzikës elektronike jo vetëm në Gjermani, por edhe në Ibiza. Energjia e tij e pashtershme do t’i shtojë jehonë Festivalit “Moving City” që rikthehet sonte në Shqipëri.

Koncerti do të mbahet në qendër të Tiranës – PARKU EUROPA, nga ora 18:00. Një pjesë e konsiderueshme e biletave tashmë janë shitur, ndërsa për ju që ende nuk keni mundur të reservoni biletat e juaja, mund t’i bleni në hyrje të koncertit.

- Advertisement -

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO