fbpx
Ad imageAd image

Familja e quan hyjnore, kjo bebe në Indi ka lindur me 26 gishtërinj

Blloku min lexim

Një foshnjë e lindur në Indi lindi me 26 gishta dhe familja e saj mendon se është hyjnore.

I porsalinduri nga Bharatpur, në shtetin verior indian të Rajasthan, ka shtatë gishta në secilën dorë dhe gjashtë gishtërinj në secilën këmbë.

- Advertisement -

Profesionistët mjekësorë thanë se ajo lindi me një anomali të rrallë gjenetike – por familja e saj beson se ajo është në të vërtetë “ardhja e dytë e një perëndeshë hindu”.

Dholagarh Devi është një hyjni e njohur, tempulli i të cilit ndodhet afër vendit ku ka lindur foshnja. Statujat përshkruajnë perëndeshën e Dholagarh si një vajzë të re me disa krahë.

- Advertisement -

Nëna e foshnjës, Sarju Devi, 25, duket se është e emocionuar dhe vëllai i saj tha për mediat lokale: “Motra ime ka sjellë në jetë një fëmijë që ka 26 gishta, dhe ne po e konsiderojmë atë si mishërimin e Dholagarh Devi. Ne jemi shumë i lumtur.”

- Advertisement -

Babai i foshnjës, Gopal Bhattacharya, një punonjës policie në Forcën Policore të Rezervës Qendrore, është gjithashtu i gëzuar.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO