fbpx

E trishtë! Bie pa ndjenja në fushë dhe humb jetën në spital lojtari i Egnatias

Blloku min lexim

Raphael Dwamena, golashënuesi më i mirë i Egnatias ka ndërruar jetë, pasi u rrëzua në fushë gjatë kohës kur luhej ndeshja.

Dwamena ka mbetur pa ndjenja dhe është shtrirë në tokë duke shkaktuar panik të madh. Lojtarët kërkuan menjëherë ndihmën e stafeve mjekësore dhe lojtari është transportuar në spital, por për fat të keq  nuk mbijetoi.

Më herët Dwamena ka pasur probleme me zemrën.