fbpx
Ad imageAd image

E pazakontë/ Macja e parë në botë pa organ seksual

Blloku min lexim

Një kotele e lindur pa asnjë organ seksual është zbuluar në atë që veterinerët mendojnë se mund të jetë e para në botë. 

Hope ishte pjesë e një pjellë të braktisur që hyri në kujdesin e qendrës së adoptimit të Cats Protection Tyneside dhe kontrollet e rregulloreve nga veterinerët zbuluan se ata nuk ishin dukshëm mashkull apo femër. 

- Advertisement -

Macet hermafrodite janë të rralla, por ndodhin, por nuk ka asnjë rast të dokumentuar të njohur të një maceje pa organe gjenitale.

Fiona Brockbank, oficere e lartë veterinare në terren në Cats Protection, tha për The Telegraph: “Ishte një gjetje e rastësishme. Askush nuk ishte në dijeni të tij. Shpresa u kujdes si të gjitha macet e tjera që heqin dorë dhe në momentin që ajo bëri kontrollin veteriner, poshtë bishtit të saj thjesht nuk dukej siç do të prisnim për asnjërin nga gjinitë.

- Advertisement -

“Hope nuk kishte asnjë organ seksual të jashtëm dhe gjatë operacionit për të parë nga brenda, nuk kishte organe të brendshme seksuale.”

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock