fbpx
Ad imageAd image

‘Dorëzohet’ Snoop Dogg: Nuk do të konsumojë më marihuanë

Blloku min lexim

Snoop Dogg, reperi i mirënjohur, imazhi i të cilit ka qenë prej kohësh i lidhur me dashurinë për marihuanën ka vendosur të heq dorë t nga kjo drogë.

Nuk është e qartë nëse ai do të lërë përfundimisht edhe duhanin apo vetëm lëndën narkotike të marihuanës e llojeve të tjera. Gjithsesi është një hap mjaft i madh duke patur parasysh se ai njihej edhe si “Mbreti i Marihuanës”.

- Advertisement -

Pas shumë shqyrtimeve dhe bisedimeve me familjen time kam vendosur të lë tymosjen. Ju lutem respektoni privatësinë time në këtë rast,” shkroi Snoop Dogg në Instagram-in e tij.

 

- Advertisement -

Kujtojmë se në vitin 2019 ai punësoi një person që i dridhte cigaren me marihuanë.

- Advertisement -

Reperi Snoop Dogg  ka qenë përdorues i rregullt i kësaj lënde narkotike, madje thuhet se ka patur bandën e tij. Për këtë shkak shpesh ai ka përfunduar pas hekurave.

Në 2012 reperi është arrestuar në Norvegji, pasi ka hyrë në vendin skandinav me 8 gramë marihuanë, që është gjetur në çantën e tij, bashkë me një shumë parash. Zyrtarët refuzuan të konfirmojnë emrin e këngëtarit në mediat norvegjeze, duke thënë vetëm se një artist amerikan hyri me një sasi të konsiderueshme marihuane, që u pikas nga qeni nuhatës. Edhe në të kaluarën, reperi (emri i vërtetë i të cilit është Calvin Broadus), është arrestuar për zotërim marihuane.  

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO