fbpx
Ad imageAd image

Beatrix thyen heshtjen, paralajmëron Albanon: Tregove injorancën e mashkullit shqiptar, po marr hapa ligjorë

Blloku min lexim

Pas gjithë zhurmës disa për batutën që bëri Albano Bogdo ndaj saj, më në fund ka ardhur reagimi nga vetë Beatrixi. Këngëtarja ka thyer heshtjen përmes një shkrimi në Instagram.

- Advertisement -

Mes rreshtave ajo tregon se tashmë janë mësuar me të tilla skema që bëhen në botën e show-bizit dhe thotë se me atë batutë Albano ka fyer të gjitha gratë dhe vajzat shqiptare.

Sipas saj, ai tregoi edhe njëherë injorancën e meshkujve shqiptarë, duke theksuar se po merren masa ligjore.  

- Advertisement -

Postimi i këngëtares:

Ofendimet, cenimi i dinjitetit dhe moralit, e mbi të gjitha shpifjet nuk janë vese të cilat më karakterizojnë. Por ndryshe nga unë, zotëria Albano Bogdo i zotëroka këto vese dhe i shfaq ato gjithë krenari duke i fshehur nën petkun e “komedisë satirike”.

- Advertisement -

Por, unë doja t’i thoja që me ato fjalë denigruese dhe të pavërteta nuk më ka lenduar mua, as vëllain e as familjen time nëse ky ka qenë qellimi tij, sepse kemi vite e vite që jetojmë realitetin e hidhur të shoëbizit shqiptar e tashmë jemi imunë ndaj tij. Me këtë qëndrim ti ke lënduar vajzat e gratë shqiptare që kërkojnë inspirim e shpresë në Shqipëri!

Ti me këtë që bën e mbyt atë dhe tregove dhe njëherë injorancën e mashkullit shqiptar që do të ngrej veten duke ulur femrën! Sa për kontributin tonë në muzikë, zotërisë në fjalë do t’i duhet të kthehet shumë prapa në kohë nëse vërtetë do të analizoj nga fillimi se cfarë arti i kemi dhënë unë dhe vëllai im, Albani, muzikes shqipetare. Ndërsa për të tjerat, masa ligjore po merren. E vlerësoj mbështetjen e jashtëzakonshme që më keni dhënë mua dhe famijes time këto ditë. Ju falenderoj të gjithëve!”.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO