fbpx
Ad imageAd image

WhatsApp me risi të papritur

BllokuTV min lexim

Rrjetet sociale me sa duket po bëjnë hapa galopande në përmirësimin e kushteve dhe kërkesave ndaj përdoruesve. Por WhatsApp i ka shokuar të gjithë duke bërë të ditur risinë e re që do të sjellë për përdoruesit.

WhatsApp tani më do t’i lejojë përdoruesit të hyjnë në llogaritë e tyre nga një telefon dytësor, ashtu siç mund të përdorni të njëjtën llogari në një kompjuter ose tabletë.

- Advertisement -

Funksioni i ri sapo është bërë i ditur dhe do të lansohet për përdoruesit në mbarë botën gjatë javëve të ardhshme.

Përdoruesit e WhatsApp kanë kërkuar mundësinë për ta përdorur të njëjtën llogari nga pajisje të shumta prej disa vitesh, dhe ndonëse ka qenë e mundur të përdoret aplikacioni përmes një shfletuesi uebi ose me aplikacionet për PC, kjo është hera e parë që do ta hapni llogarinë në disa telefona inteligjentë.

- Advertisement -

Sipas një postimi zyrtar në blogun e kompanisë, përdoruesit mund të flasin dhe të kenë qasje në të gjitha fotot e tyre dhe mediat e tjera nga pajisje të shumta pa kompromentuar sigurinë ose privatësinë.

Deri në katër telefona inteligjentë shtesë mund të hapet llogaria e juaj e WhatsApp dhe vetëm telefoni i parë mund të përdoret për të autorizuar qasjen në pajisjet e tjera.

- Advertisement -
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO