fbpx

Vesa Vllasaliu rrëfen bisedën me babain e Mërgim Berishës: Të rrah, futem në burg dhe pasi dal…

Blloku min lexim

Vesa Vllasaliu, pasi ka tregoi publikisht historinë sesi shoqja e saj e ngushtë i mori të dashurin, futbollistin Mërgim Berisha, tashmë, në Big Brother Vip Kosova, ajo ka rrëfyer të tjera detaje nga marrëdhënia me prindërit e tij.

Ndërsa po fliste mbrëmë vonë me banorët, ajo ka treguar se ka pasur marrëdhënie të tensionuara.

Sipas Vesës ata nuk e donin dhe ndër të tjera ajo ka rrëfyer dhe një bisedë me të atin e Berishës, ku është folur për dhunën.

Kam pasur një jetë të mirë, e kam dhe hala më mirë. Unë e kam dashur shumë dhe pse familja e tij s’më kanë dashur sepse isha e shkolluar. Ata asnjëri. E kam pasur shpinën e fortë, babi më ka përkrahur në çdo hap. Ata më kanë ofenduar non stop. Kanë menduar se unë nuk i kam treguar babit, e unë gjithmonë i kam treguar. Për shembull, një situatë ishte, më e keqja kur më ka pyetur babi vet; ‘çfarë kishe bërë nëse do të kishte rrahur dikush?’  I thashë ‘kisha thirrur policinë’. Edhe ma ka bërë, ‘ani ça kisha bërë, të rrah, vjen policia më merr më fut në burg, dal prapë dhe të rrah’”, rrëfeu Vesa.