fbpx
Ad imageAd image

Trendi që po “çmend” rininë, çfarë është “droga në tullumbace”?!

Blloku min lexim

Oksidi i azotit është një substancë që thithet nga një tullumbace. Oksidi i azotit është përdorur në mënyrë rekreative për më shumë se 200 vjet. Gazi vjen i mbushur në bombola të vogla metalike, të cilat futen në një ‘cracker’ ose në një shpërndarës të ngjashëm me kremin pana në mënyrë që përmbajtja e gazit të mund të futet në një tullumbace.

- Advertisement -

Efektet e oksidit të azotit zgjasin nga 1 deri në 5 minuta.

PASOJAT:

- Advertisement -

Marramendje

Eufori

- Advertisement -

Qeshje e pakontrolluar

Halucinacione vizuale dhe dëgjimore

Shikim i turbullt

Humbje e ekuilibrit

Dhimbje në gjoks

Dhimbje koke

Thithja e oksidit të azotit shkakton eufori, relaksim dhe një gjendje halucinative. Përdorimi afatgjatë ose i zakonshëm mund të çojë në dëmtime të rënda neurologjike. Meqenëse oksidi i azotit mund të shkaktojë marramendje, shkëputje dhe humbje të përkohshme të kontrollit, është e pasigurt ta thithësh gjatë qëndrimit në këmbë.

Në Tiranë këtë lloj droge e gjen për vetëm 300 lekë një tullumbace.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO