fbpx
Ad imageAd image

Trendi i mëngëve shumë të gjata ndërthur modën me rehatinë

Blloku min lexim

Trendi më i fundit i pasarelave janë mëngët e mëdha. Shtëpitë e modës si Acne, Balenciaga dhe Givenchy kanë propozuar mëngë që e mbulojnë plotësisht dorën e madje thuajse prekin dyshemenë.

Yje si Alexa Chung apo Ncuti Gatwa i kanë aprovuar, por trendi ka marrë miratimin edhe të North West, vajzës së Kim Kardashian.

- Advertisement -

Fatmirësisht, nuk është një risi për të cilën do duhen shpenzime të tepërta. Përveç markave me çmime të përballueshme, dyqanet me veshje të dorës së dytë ofrojnë mundësi për t’i gjetur, por një opsion mbetet edhe përzgjedhja e një mase më të madhe.

- Advertisement -

Ana negative e këtij trendi është se nuk do mund t’i përdorni duart lehtësisht dhe mund t’ju duhet të qëndroni larg një pjate me supë që të mos i bëni pis. Pulovrat dhe palltot që kanë  mëngë që mbulojnë plotësisht krahun janë disa prej veshjeve ku mund ta hasni më shpesh këtë trend.

- Advertisement -
Etiketa:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO