fbpx
Ad imageAd image

Skandal/ Nxënësit tallen dhe i gjuajnë mësueses me pjesët e karriges (Video)

Blloku min lexim

Dhuna në shkolla është kthyer në një fenomen mjaftë shqetësues. Në vitet e fundit shpesh herë janë mësuesit ata që bien viktimë e nxënësve të tyre, të cilët përveç se nuk e respektojnë figurën e mësuesit arrijnë deri aty sa ta dhunojnë.

- Advertisement -

Ditën e sotme po qarkullon në rrjetet sociale një video e filmuar në një nga shkollat në Mal të Zi, ku duket se si nxënësit tallen me mësuesen dhe më pas e qëllojnë me pjesë të karriges, ndërsa njëri prej tyre filmon këtë veprim dhe madje e nxit shokun e klasës që t’i gjuaj mësuese, ndërsa të tjerët qeshin.

- Advertisement -
@bllokutv Dhuna në shkolla është kthyer në një fenomen mjaftë shqetësues. Në vitet e fundit shpesh herë janë mësuesit ata që bien viktimë e nxënësve të tyre, të cilët përveç se nuk e respektojnë figurën e mësuesit arrijnë deri aty sa ta dhunojnë. Ditën e sotme po qarkullon në rrjetet sociale një video e filmuar në një nga shkollat në veri të vendit, ku duket se si nxënësit tallen me mësuesen dhe më pas e qëllojnë me pjesë të karriges, ndërsa njëri prej tyre filmon këtë veprim dhe madje e nxit shokun e klasës që t’i gjuaj mësuese, ndërsa të tjerët qeshin. . . . #viral #bllokutv #skandal #shkolle ♬ original sound – Blloku TV

Sigurisht këto janë pamje skandaloze dhe duhet ngritur alarmi i kuq për gjendjen e shkollave në vend. Kujtojmë se pak ditë më parë një mësuese në Lezhë u godit nga një nxënës me karrige dhe theu krahun. 

16-vjecari dhe familja e tij akuzuan mësuesen se i përmendi babain e vdekur dhe prandaj situata ishte agravuar. Por, mësuesja ka thënë se ajo nuk po merrej fare me të riun por me kushëririn e tij, dhe ka përmendur babain e saj por jo babain e djalit.

- Advertisement -

Për këtë situatë hetimet vazhdojnë, ndërsa i riu ndodhet në parburgim.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock