fbpx
Ad imageAd image

Prindërit janë përpjekur ta vrasin, kjo grua ka jetuar 80-vjet me një gjilpërë në tru

Blloku min lexim

E dimë që do t’iu duket e pabesueshme, por një  grua e moshuar në Rusi ka jetuar gjithë jetën me një gjilpërë 3 cm të gjatë në tru. Këtë gjë e zbuluan dhe e vërtetuan  mjekët gjatë një skanimi CT.

- Advertisement -

Sipas tyre, prindërit e 80-vjeçares ishin përpjekur ta vrisnin ende pa mbushur 1 vjeç. Specialistët vendosën të mos e hiqnin gjilpërën nga frika e përkeqësimit të gjendjes së saj.

Në një deklaratë, departamenti i shëndetësisë në rajonin Sakhalin në Rusi tha: “Raste të tilla gjatë viteve të urisë nuk ishin të rralla.”

- Advertisement -

Prindërit e saj ndoshta vendosën ta vrisnin fëmijën e tyre gjatë Luftës së Dytë Botërore. Metoda e vrasjeve me gjilpërë është përdorur shpesh për të fshehur provat e krimit.

Gjilpëra depërtoi në lobin parietal të majtë, por nuk pati efektin e synuar – vajza mbijetoi,” u shpreh departamenti lokal i shëndetësisë, duke shtuar se pacientja nuk ishte ankuar kurrë për dhimbje koke.

- Advertisement -

Gjendja e saj po monitorohet nga mjekët.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock