fbpx
Ad imageAd image

Pa dyshim, ju jep sukses/ Influenceria tregon pyetjen që ju duhet të bëni kur jeni në një intervistë pune

Blloku min lexim

Një përdoruese e Tik-Tok ka grumbulluar miliona shikime pasi ka ndarë pyetjen që ka bërë në çdo intervistë në të cilën ka pasur sukses.

- Advertisement -

 Intervistimi për një punë të re është gjithmonë nervoz, kështu që do të ishte mirë të kishit një mënyrë të sigurt për të ditur se do të keni sukses. Është e qartë se aftësia juaj aktuale për të bërë punën luan një pjesë të madhe të saj, por është gjithashtu e dobishme të jeni në gjendje të mahnitni intervistuesit me gatishmërinë tuaj.

- Advertisement -

Jennifer Reardon pretendon se ka zbuluar pyetjen e përsosur për të bërë për ta arritur këtë, dhe gjithçka ka të bëjë me largimin e çdo frike që mund të kenë intervistuesit.

postim, Jennifer pretendon se asaj i është ofruar pozicioni në ‘çdo punë për të cilën është intervistuar ndonjëherë’ ku e bëri këtë pyetje. “Para se të mbaroni, pyetja e fundit që do t’i bëni është diçka e ngjashme me atë: ‘A ka ndonjë shqetësim që keni për mua, të cilat ne mund t’i diskutojmë para se të mbarojmë?’,” thotë Jennifer në video.

- Advertisement -

Sipas saj nëse ajo e bënë këtë pyetje ndaj intervistuesve, atëherë tregon më shumë vetëbesim dhe kështu merr disa sinjale të qarta që duhet t’i ketë parasysh për në vazhdim.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO