fbpx
Ad imageAd image

“Nga dollapi i gjyshes”, 12 artikuj që iu duhen këtë sezon për tu dukur super cool

Blloku min lexim

“Dollapi i gjyshes? Është veshur si gjyshja vetë”, këto janë disa nga fjalët që ne themi shpesh kur komentojmë veshjen e ndonjërës. Epo tani këto veshje si “ të gjyshes” këtë vit do të jenë në modë.

 Më poshtë, janë përmbledhur 12 gjëra që mund të ‘vidhni’ nga garderoba e saj.

- Advertisement -

Për ta bërë këtë, nuk ka nevojë të shikoni tendencat luksoze të modës që janë të vështira për t’u interpretuar në jetën e përditshme, megjithëse gjyshja më e famshme në sistemin e modës është Iris Apfel, koleksioniste dhe ikona e modës amerikane, pararendëse – ndër të tjera – e një maksimalizmi që imiton luksin e qetë shumë të vlerësuar për të cilin po flitet kaq shumë tani.

Kardiganët dhe çantat
Për serialin “chic grandmother” ja propozimi i ‘Miu Miu’: një pamje monokromatike në nuancë camel, në të cilën trikoja me kopsa përputhet me xhupin poshtë dhe fundin. Diçka ultra: çanta e pashmangshme e gjyshes.

- Advertisement -

Jeleku dhe rripi prej lëkure ngjyrë kafe
Jeleku i thurur, me rripin prej lëkure kafe sipër: një shije retro që tërhoqi YouTuber-in dhe influencuesen amerikane Emma Chamberlain.

- Advertisement -

Pallto dhe shalli 
Mbretëresha Elizabeth do ta dashuronte këtë artikull. Kush e di, ndoshta Nigo, drejtori kreativ i Kenzo, u frymëzua nga stili i paharrueshëm i saj për të paraqitur këtë pamje në pasarelë.

Triko me detaje saten
Jezabelle Cormio, themeluesja e markës që mban mbiemrin e saj, ka krijuar një estetikë krejt të sajën. Ajo i përgjigjet pak estetikës së “vajzës së çuditshme” («ëeird girl»), duke shkrirë vizionin e saj krijues me elementë të cilësisë së mirë. Dhe ky detaji i vogël sateni në teksturën e pulovrës sigurisht që është një prej tyre.

Xhaketa të mbushura dhe doreza leshi
Gjyshja kur është ftohtë? Natyrisht, ajo nxjerr doreza leshi nga dollapi i saj. Përshtatet në mënyrë perfekte me pallton me mbushje.

Jaka dhe varse me perla
Varset me perla u përhapën shumë sidomos prej ndikimit të Harry Styles, i cili vitet e fundit – siç e dimë mirë – e ka propozuar në të gjitha pamjet. Epo, mos harroni ta kombinoni me diçka me jaka.

Triko me grep ose të thurura
Edhe më mirë nëse janë të punuara me grep ose të thurura. Mund t’i kombinoni me xhaketat dhe jelekët me të njëjtat modele dhe ngjyra, siç propozon Molly Goddard për sezonin ‘Vjeshtë-Dimër 2023/2024’.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock